Řešení internetového prodeje v ERP Money S5

  Popularita internetových obchodů stále roste a jejich tržní podíl se zvyšuje. Kamenné prodejny stále častěji slouží jen jako výdejny objednaného zboží a zázemí pro rozesílku. Tento trend neustále pokračuje v celém velkoobchodním i maloobchodním sektoru a prakticky všechny společnosti, které si pořídily kvalitní elektronický obchod, mohou potvrdit raketový nárůst obratu. Výběr optimálního řešení pro konkrétní typ obchodu se zaměřením na rating stránek ve vyhledávačích je klíčový pro obchodní úspěch internetového obchodu.

  Snadný prodej na internetu? S Money S5 ano!

  V oblasti prodeje na internetu se Money S5 drží na špici dostupných služeb a pružně reaguje na požadavky moderních trendů. Nezužuje své funkce jen na jediné řešení, ale umožňuje propojení s celou řadou internetových obchodů, z nichž některé mají administraci zabudovanou přímo v systému. Údržba e-shopu je v Money S5 rychlá a bezstarostná. Z informačního systému exportujete informace o zboží, popisky, náhledové fotografie, ceníky či slevové akce, opačným směrem proudí objednávky a údaje o prodeji a obratu. Vyřízení a schválení takto vzniklých objednávek je v Money S5 stejně rychlé jako jejich „přetažení“ na fakturu, vydání zboží ze skladu a odeslání zákazníkovi.

  Money S5 je propojen na celou řadu osvědčených řešení (JetWEB S5, ShopCentrik, FastCentrik, EasyShop a další), lze jej také v rámci implementace rychle a jednoduše propojit s vaším vlastním řešením e-shopu prostřednictvím modulu E-shop konektor. Dodávka může obsahovat pouze samotný informační systém nebo komplexní ERP řešení včetně e-shopu.

  Několik slov o webových službách JetWEB S5

  JetWEB S5, to je samostatný systém pro vedení a správu podnikové webové prezentace a internetového obchodu. Umožňuje v jediném balíčku získat webovou prezentaci a internetový obchod. Klient JetWEB S5 je přirozeně integrován přímo do uživatelského rozhraní Money S5, se kterým přímo sdílí data. Podporuje B2B i B2C řešení (maloobchod i velkoobchod).

  Několik slov o webových službách ShopCentrik a FastCentrik

  ShopCentrik a FastCentrik jsou příbuzná řešení pro tvorbu webových prezentací i internetových obchodů. ShopCentrik je na míru implementované řešení, FastCentrik zase umožní plně zprovoznit profesionální e-shop během několika hodin. Oba podporují B2C i B2B řešení obchodu, vyznačují se vysokou flexibilitou i výkonem a jsou vhodná pro malé i velké společnosti. Synchronizace s Money S5 je podporovaná ve vysoké míře a práce s výsledným řešením je zcela automatizovaná.

  Máte e-shop vlastní výroby či od jiného dodavatele? Propojení je snadné!

  Pokud máte e-shop vlastní výroby či obchod od jiného dodavatele, k propojení slouží modul E-shop konektor. Ten komunikuje s internetovým obchodem prostřednictvím formátu XML. Rozsah funkcí může být menší než u obchodů přímo integrovaných do uživatelského rozhraní a je závislý na zvolené architektuře a technologii výroby internetového obchodu.


  Money S5 splňuje požadavky firem na internetový obchod

  Základní nároky na internetový obchod jsou v zásadě vždy podobné a můžeme je shrnout do těchto dvou bodů:

  • Nutnost přilákat co největší počet zákazníků a bezpečně je provést celým cyklem od prohlídky zboží přes jeho výběr a objednávku až k platbě a převzetí produktu. Přehledná a přívětivá webová aplikace a SEO optimalizace jsou v obou případech nutností. To vše splňuje řešení Money S5 s virtuálním obchodem JetWEB S5, FastCentrik, ShopCentrik i jinými internetovými obchody.
  • Požadavek na co největší zjednodušení práce obsluhy – Money S5 jej dosahuje prostřednictvím vysoké automatizace, jednoduché správy dat a uživatelského komfortu.

  Informační systém Money S5 ve spolupráci s internetovými obchody nabízí:

  1. Propojení katalogu a objednávek s informačním systémem.
  2. Maximální automatizaci procesů při vyřizování objednávek.
  3. Jednoduchou obsluhu zákazníkem a snadnou dostupnost.
  4. Elektronické bankovnictví a usnadnění plateb za zboží.
  5. Vyřešení skladové logistiky a podporu zasílání zboží.
  6. Integraci ovládání e-shopu do informačního systému.
  7. Snadnou správu webové prezentace a publikování nových informací.
  8. Podporu zásad SEO a optimalizace pro vyhledávače za účelem maximální návštěvnosti elektronického obchodu.

  Funkce internetového obchodu JetWEB S5

  JetWEB S5 je komplexní modul pro vedení a správu internetového obchodu. Samostatná databáze internetového obchodu je při každém novém zápisu synchronizovaná s Money S5 během několika sekund – tím získáte neustálý přehled nad svým on-line prodejem. Modul nabízí řadu nadstandardních funkcí:

  • Produkty – výpis v „řádkovém“ i „kartovém“ zobrazení, možnost vyvolání libovolného panelu na titulní straně podle různých kritérií (akční nabídka, novinky apod.). Určení výchozího skladu a ceníků pro e-shop, možnost úpravy struktury. Definice souvisejícího zboží (například toner, který se váže k tiskárně), ekvivalentní produkty. Fulltextové vyhledávání, volitelné filtry. Manažer produktu – možnost propracovat jeho náhledovou stránku (HTML nebo přehledný grafický WYSIWIG editor).
  • Zákazníci – zákazníci jsou vedeni jako kontaktní osoby firem v modulu Adresář. Možnost povolit zobrazení dokladů – seznamu vystavených objednávek na e-shopu, veškerých objednávek i vystavených faktur. Funkce hlídacího psa. Nastavení budgetu (maximální hodnoty nezaplacených faktur) pro firmy nebo konkrétní kontaktní osoby. Věrnostní systém, věrnostní body. Definice skupin zboží, které se zobrazují konkrétnímu zákazníku (nebo nepřihlášenému uživateli).
  • Slevové kupony – při vyřízení objednávky lze nechat automaticky vygenerovat do PDF slevový kupon s jednoznačným kódem, který se odešle zákazníkovi e-mailem.
  • Znalostní databáze – komentáře a otázky na produkty se mohou zobrazovat přímo v Money S5, kde je obchodníci vyřídí a systém zašle odpověď e-mailem. Každou otázku i odpověď lze také nechat zobrazit on-line.
  • Administrace – definice adresy URL produktu (např. http://muj_shop.cz/zajezd/turecko/) nebo automatické generování. Definice slevových hladin jednotlivým zákazníkům na e-shopu. Zvolení způsobu platby, dopravy a příslušného cenového zvýhodnění u každého produktu či skupiny produktů. Intervalové zobrazení množství (např. méně než 5 ks, 6-10 ks, plný sklad).
  • Webová prezentace – JetWEB S5 nabízí také uživatelsky jednoduché rozhraní pro vedení firemní prezentace, přístupné on-line přes internetový prohlížeč.
  • Export a import dat – realizován krátkými XML dávkami. Dlouhý seznam je pro přenos „rozsekán“ na dílčí informace a na straně příjemce opět poskládán do jediného konzistentního celku.

  Funkce internetových obchodů ShopCentrik a FastCentrik

  ShopCentrik je silným motorem, na kterém může běžet jakýkoliv internetový obchod nehledě na to, zda se jedná o B2C nebo B2B řešení. Je dodávaný na míru podle požadavků uživatele a vyniká vysokou flexibilitou i výkonem. Je vhodný pro malé, střední i velké firmy. FastCentrik je speciální verzí systému ShopCentrik a jde o rychlý způsob nasazení e-shopu do 24 hodin s přívětivou administrací, jednoduchým ovládáním a širokým spektrem funkcí.

  • Koncový i dealerský prodej – ShopCentrik je vhodný pro prodej koncovým spotřebitelům (B2C) i pro prodej dealerům (B2B). Je propojen se skladovými a účetními moduly Money S5.
  • Vysoký výkon – ShopCentrik zvládá vysokou zátěž velkého množství současně přistupujících klientů a bez nesnází pracuje s rozsáhlými databázemi produktů v řádech desítek až statisíců položek.
  • Vyčerpávající popisy zboží – k dispozici jsou rozsáhlé možnosti popisu, prezentace zboží a definování jeho parametrů. Díky tomu lze jakékoli zboží kvalitně popsat do nejmenších detailů a poskytnout tak nakupujícím potřebné informace i rozšiřující funkce (parametrické vyhledávání, porovnávání produktů apod.).
  • Originální vzhled obchodů – je možné vytvořit originální grafické provedení e-shopu, které provozovatele reprezentuje a akceptuje potřeby cílových skupin nakupujících.
  • Optimalizace pro vyhledávače – ShopCentrik automaticky optimalizuje HTML kód generovaný na stránkách, a to s ohledem na indexovací principy vyhledávačů. Výsledkem je velmi dobré umístění odkazů na předních místech ve vyhledávačích typu Seznam, Google apod.
  • Jednoduché nakupování – přehlednost internetové prodejny, vhodné předvedení zboží, rychlost a jednoduchost nákupu, to vše zákazníkovi zpříjemňuje pobyt na e-shopu a zvyšuje pravděpodobnost provedení transakce.
  • Příjemná a rychlá administrace – administrační prostředí je vysoce intuitivní, uživatele neustále navádí a zabraňuje vzniku chyb. Administrace disponuje bohatými možnostmi a uživatelskou přívětivostí, její reakce jsou svižné a odezva velmi rychlá, což umožňuje bezproblémovou práci.
  • Multijazyčnost a multiměnovost – stále větší množství českých firem dnes operuje na zahraničních trzích, proto je k dispozici provedení e-shopu ve více jazycích a obchod je také schopný pracovat s libovolným počtem měn.
  • Elektronické online platby – ShopCentrik dokáže přijímat on-line platby (kreditní karty, PayPal, WorldPay, Raiffeisen atd.) a umožňuje realizaci plateb automaticky reflektovat i do administrace, aby obsluha měla v jediném prostředí neustálý přehled o všech realizovaných platbách.
  • Vestavěné marketingové nástroje – k dispozici je plná škála marketingových nástrojů, které jsou předpokladem trvalého zvyšování obratů a získávání nových zákazníků.
  • Vestavěný publikační systém – ShopCentrik obsahuje publikační systém umožňující snadnou tvorbu webových stránek v rámci e-shopu, aniž by obsluha musela umět víc než jen pracovat s textovým editorem.

   


  Související a doporučené moduly Money S5

  Sklady a ceníky

  Skladové hospodářství je základním stavebním pilířem internetového prodeje. Jádrem modulu je Katalog, který obsahuje seznam veškerého obchodovaného zboží. Z něj jsou údaje exportovány do Skladů (ty lze dělit například na „Hlavní sklad“, „Prodejnu 1“, „Prodejnu 2“ a podobně) a Ceníků (definují hlavní ceny, slevové akce i cenové hladiny různých odběratelů či dodavatelů). Společně pak poskytují všechny informace potřebné pro internetový obchod.

  Objednávky a Řízení objednávek

  Modul Objednávky je pro fungování elektronického obchodu zpravidla nezbytný, veškeré údaje o nákupech na internetu jsou do Money S5 importovány většinou právě v podobě objednávek. Vhodným doplňkem je nadstavba Řízení objednávek, která umožňuje současné vyřízení většího počtu objednávek. To je vhodné tehdy, když má internetový obchod velké množství zákazníků a velký počet denních transakcí.

  Fakturace

  Vystavovat ručně fakturu ke každé uskutečněné transakci by bylo velmi zdlouhavé. Modul Fakturace proto umožňuje po vyřízení objednávky automatické generování faktury, její odeslání ve formátu PDF zákazníkovi a případně její tisk, generování adresního štítku atd.

  Adresář

  Adresář obsahuje veškeré informace nejen o obchodních partnerech, ale také o zákaznících. Jejich údaje jsou přitom přímo synchronizovány s databází elektronického obchodu a veškeré jimi provedené transakce jsou tak navázány přímo na adresní záznam.

  Poštmistr

  Tento modul slouží k synchronizaci se systémy České pošty a dalších přepravních společností (PPL, Deutsche Post aj.). Pokud k rozesílce zboží objednaného na internetu využíváte těchto služeb, dá se při vyšším obratu ušetřit výrazný čas. Pracovník poštovního svozu dostane blanket s kompletním soupisem všech adresátů a balíků včetně uvedené hmotnosti a ceny.

  Reference a dokumenty

  Jednoduchý modul umožňuje publikaci dokumentů, obchodních partnerů apod. přímo na webových stránkách. V přehledu lze rozevírat jednotlivé položky, filtrovat podle zvolených proměnných, přecházet mezi jednotlivými seznamy a otevírat dokumenty roztříděné podle jejich typu.


  Naše zkušenosti s nasazením

  www.learningtoys.cz– B2B řešení postavené nad informačním systémem Money S5, které využívá několik desítek stálých obchodních odběratelů. Systém velkoobchodního prodeje je v mnoha směrech přizpůsobený na míru zákazníkovi tak, aby co nejlépe a nejefektivněji uspokojil potřeby jeho odběratelů. Ti mají možnost využít systém rychlého nákupu a prohlížet si vlastní doklady zavedené do informačního systému Money S5.

  www.asm.cz – Profesionál z oblasti datových a komunikačních sítí a poskytování komplexních služeb sítí LAN a WLAN provozuje profesionální B2B řešení s propojením JetWEB S5 a Money S5. Důraz je kladen na synchronizaci stromečkové struktury a uspořádání obchodu, vzhledem k obrovskému množství obchodovaných kategorií produktů. Obchod dnes využívá několik stovek stálých odběratelů.

  www.odborneknihy.cz – Společnost EDUCA, s.r.o., se zabývá distribucí odborné literatury pro studenty, odborníky i širokou veřejnost z mnoha oborů. Široká nabídka knih vyžaduje kvalitní strukturaci obchodu a dobré možnosti vyhledávání, specifikem prodeje knih je také vyhledávání v novinkách podle termínu uveřejnění. Kromě skladu a prodejny ve Vyškově je hlavním prodejním kanálem právě internet.

  www.byparamit.com – Na český trh s dárkovými a dekorativními předměty se v posledních letech úspěšně zapsala společnost PARAMIT, s.r.o., distribuující bytové doplňky, keramiku, sklo, porcelán, umělé květiny a další. Zabývá se velkoobchodním i maloobchodním prodejem a jejím základním distribučním a informačním médiem je internet. Virtuální obchod ovšem neobsahuje pouze strohé fotografie a popisy, ale specializuje se na detailní náhledy a umělecké fotografie lépe ilustrující nabízené zboží. Distribuce probíhá zejména prostřednictvím České pošty z velkoskladu v Novém Jičíně. PARAMIT využívá služeb externí účetní společnosti, která se do jeho systému připojuje prostřednictvím vzdáleného přístupu přes VPN.
  „Proč jsme zvolili právě Money S5?“ přemýšlí Ing. Václav Kubičný, jednatel společnosti PARAMIT, s.r.o. „Měli jsme dobré zkušenosti už se softwarem Money S3. Když jsme se rozhodli přejít na komplexnější informační systém, Money S5 se ukázalo jako nejvhodnější varianta. Chtěli jsme zlepšit logistickou strukturu řízení celé firmy, přizpůsobit systém našim požadavkům. Dnes tak máme k dispozici optimální nástroj pro své potřeby. Zejména je pro nás snazší práce ve skladech, mimo jiné díky přesné definici skladových pozic a celkovému zjednodušení skladového hospodářství. Naše práce je výrazně efektivnější.“

  Více společností s Money S5, které prodávají na internetu, naleznete zde.

  Stáhněte si v PDF:

   Název a popis
  Řešení pro firmy s internetovým prodejem

  Řešení pro firmy s internetovým prodejem

   

  Další branžová řešení:

  Reference Money S5 u internetových prodejců

  Máte zájem o Money S5?

  Ozveme se vám zpět!

  Vaše jméno*

  Společnost

  E-mail*

  Telefon

  Zpráva


  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

  Close